ایراندوست تولید کننده قطعات یکبار مصرف دستگاه دیالیز درکیش از مسئولین کشور خواست که از واردات بی رویه کالاهای مشابه تولید داخل جلوگیری شود زیرا مغایر بامفهوم واقعی حمایت از تولیدات داخلی است.

به گزارش کیش نیوز ، عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی و مدیران این بانک، مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و مدیران این دبیرخانه، دکتر مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، معاونان و مدیران این سازمان و مدیران عامل برخی از مناطق آزاد طی بازدیدی با فعالیت ها و روند تولید  شرکت مهان مد میمه کیش آشنا شدند

سعید ایراندوست سرمایه گذار این واحد تولیدی  در گفتگو با خبرنگار کیش نیوز با بیان اینکه توان تولید ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون قطعات دیالیز و سایر قطعات مورد نیاز کارخانجات دیگر را دارد گفت:۴۰ درصد ظرفیت تولید ما جوابگوی نیاز کشور است و در صورت حمایت می توانیم ۶۰ درصد آن را صادر کنیم و ارز آوری خوبی داشته باشیم. درحال حاضر نیاز مبرم به تخصیص ارز جهت تولید داریم.

وی با اشاره به تصویب طرح حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی  در مجلس شورای اسلامی و نیز عزم وزارت صنعت، معدن و تجارت بر شناسایی و ممنوعیت واردات کالاهای مشابه تولید داخلی گفت: رونق تولید با حمایت از تولیدکننده و جلوگیری از واردات کالاهای مشابه تولید داخل میسر می شود اما متاسفانه شاهد هستیم افرادی با دلار۴۲۰۰ تومان قطعات یکبار مصرف دستگاه دیالیز وارد کرده و با این کار کمر تولید را می شکنند و بر خلاف فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید عمل می کنند.

سرمایه گذار شرکت تولیدی مهان مد ميمه کیش اظهار داشت: ۸۰ درصد تولید یک کارخانه دیالیز بستگی به تولید صافی دارد و متاسفانه وزارت بهداشت و درمان از صدور مجوز برای واحد تولیدی مهان مد ميمه کیش با پنج هزار مترمربع اتاق تمیز( CLEANING ROOM ) امتناع می­ کند اما به شرکت های وارد کننده اجازه ورود محصول صافی می دهد.

لازم به ذکر می باشد که واحد توليدي مهان مد ميمه کیش یکی از واحد های تولیدی کیش است که در سال ۹۶ و در زميني به وسعت ۳۲ هزار متر مربع در فاز ۳ شهرك صنعتي كيش شروع به کار کرده و با تولید قطعات یکبار مصرف دستگاه دیالیز نقش زیادی در کاهش هزینه های ناشی از دیالیز در داخل کشور داشته است.

این واحد تولیدی با ظرفيت توليد سالانه ۸ ميليون ست همودياليز وريدي و شرياني،۶ ميليون سوزن فيستولا وريدي و شریانی،۱۲ ميليون كيلومتر هالو فايبرممبران يا  فيبردياليز، يكي از مهم ترين واحد هاي توليدي دانش بنيان در جزيره كيش است.

  • منبع خبر : کیش نیوز