امام جمعه کیش از پدیده سوداگری و احتکار مسکن به عنوان یکی عوامل گرانی مسکن و اجاره بها انتقاد کرد و خواستار اجرای قانون و اقدام لازم در این زمینه شد.

به گزارش کیش نیوز ، حجت الاسلام احمد حسن زاده در خطبه های نماز جمعه کیش، مشکل مسکن و روند افزایش اجاره ها را یکی چالشهای جدی جامعه عنوان کرد و افزود: وجود ۲ و نیم میلیون خانه خالی در کشور از یکسو و روند افزایش اجاره بها از دیگر سو، نشان دهنده رشد پدیده احتکار مسکن در کشور است که باید برای مقابله با این پدیده اقدام شود.

وی اضافه کرد: افزایش به رویه مسکن فشار اقتصادی سنگینی به خانواده های متوسط و ضعیف به ویژه مستاجران وارد کرده و مردم بیش از ۴۰ درصد از درآمد خود را اجاره می دهند.

امام جمعه کیش یادآوری کرد: در سال ۱۳۹۲ قانونی وضع شد که براساس آن خانه های خالی مشمول پرداخت مالیات می شد، اما این قانون اجرایی نشد، لذا یکی از راهکارهای مقابله با سوداگری و احتکار مسکن اعمال این قانون است.

وی، گرفتن مالیات از سوداگران مسکن، تصویب مالیات های مضاعف بر خانه های خالی، تسریع در تکمیل مسکن مهر و واگذاری آنها به متقاضیان را از مهمترین راهکاری مقابله با افزایش قیمت مسکن و اجاره بها ذکر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در بخشی دیگر از سخنان خود، ضمن حمایت از تصمیم مسئولان نظام در مقابل زیاده خواهی های آمریکا گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره با حسن نیت عمل کرده و هرگز عهد شکنی نکرد اما هر کجا لازم باشد از منافع ملی حمایت کند قاطعانه تصمیم می گیرد و تصمیم خودرا عملی می کند.

وی افزود : فرصت ۶۰ روزه به اروپا یک هشدار جدی است و آمریکا هم بداند بر اساس بند ۲۶ و ۳۶ تعهدنامه برجام جمهوری اسلامی می تواند در صورت بدعهدی کشورهای عضو برجام به تعهداتش عمل نکند.

  • منبع خبر : کیش نیوز