دکتر توفیقی در جلسه ستاد مدیریت بحران کیش از دولتمردان کشورمان خواست با توجه به سرمایه گذاری های کلانی که در کیش توسط بخش خصوصی و دولتی صورت گرفته ، انتقال برق از سرزمین اصلی را در دستور کار خود قرار دهند.

به گزارش کیش نیوز ، مسعود توفیقی معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش نیز در جلسه ستاد مدیریت بحران با اشاره به لزوم اتصال کیش به برق سراسری کشور گفت: کیش بخشی از ایران اسلامی است که نیازمند توجه دولتمردان است و با توجه به سرمایه گذاری های کلانی که در این جزیره توسط بخش خصوصی و دولتی صورت گرفته جا دارد دولت همچون طرح فیبر نوری که در جزیره کیش در اجرا دارد، انتقال برق از سرزمین اصلی را نیز در دستور کار خود قرار دهد.

وی افزود: برای ایجاد هر شغل نیاز به ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری است و جزیره کیش توانسته است در حال حاضر برای۱۳هزار نفر ایجاد اشتغال کند لذا این توقع از دولت وجود دارد که نگاه ویژه ای به این جزیره داشته باشد و تخصیص منابع به این جزیره را فرصت سوزی قلمداد نکرده بلکه خلق فرصت بداند.

همچنین در این جلسه مقرر شد تمامی اعضاء در ارتباط با چارت و وظایف کمیته بحران محل خدمت خود اقدام کرده و آسیب ها و امکانات و تجهیزات مورد نیاز را بررسی و به ستاد بحران گزارش کنند. در ضمن در خصوص بکارگیری مشاور برای شکل گیری چارت ستاد مدیریت بحران تصمیم گیری شد.

در این جلسه بر تهیه ژنراتورهای کوچک و سیستم پیشرفته برای ذخیره برق نیز برای ارتباطات مخابراتی و تلفن همراه تاکید شد و نحوه اطلاع رسانی در مواقع بحران بحث و بررسی شد.

  • منبع خبر : کیش نیوز