عملیات گسترده سم پاشی منهول فاضلاب های شهری معابر و طعمه گذاری در سطح جزیره با هدف از بین بردن موش و سوسک در طول سال 1397 در جزیره کیش انجام شد.

به گزارش کیش نیوز ، عملیات سم پاشی منهول های فاضلاب شهری معابر و طعمع گذاری هر ساله در مناطق مختلف جزیره اجرا می شود در همین راستا در سال گذشته، تعداد ۱۵ هزار و ۴۵۳ منهول در خیابان های اصلی و فرعی در مناطق مختلف جزیره سم پاشی شده است.

در عملیات سم پاشی از سیستم مه پاش یا فوگر استفاده می شودکه هیچگونه آلودگی صوتی نداشته و اجرای عملیات در تمام ساعات امکان پذیر است و بطور معمول این عملیات هر ۶ ماه یکبار صورت می گیرد ولی در برخی از مناطق بر حسب نیاز هر سه ماه یکبار سم پاشی اجرا می شود.

در همین مدت به میزان ۱۳۸ هزار و ۸۶۰ متر مربع از سایت بازیافت زباله های شهری و سایر بخش های زیر مجموعه شرکت عمران، آب و خدمات کیش سم پاشی سطحی شدند.

همچنین در راستای ارتقاء بهداشت محیطی و سلامت ساکنان و گردشگران جزیره تعداد ۴۰۹ هزار و ۵۵۲ نقطه از جزیره جهت مبارزه با جانوران موذی طعمه گذاری شد.

لازم به ذکر است، شهروندان می توانند برای اعلام مشکلات احتمالی موجود جهت سم پاشی و طعمه گذاری، با سامانه ۱۳۷ شرکت عمران، آب و خدمات کیش و یا با شماره ۰۹۳۴۷۶۸۷۷۸۴ تماس بگیرند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

  • منبع خبر : کیش نیوز